شرایط کار در قبرس شمالی برای ایرانیان

25مرداد1402
0 نظر

قبرس شمالی یک کشور توریستی می باشد و مقصد دانشجویان از سراسر دنیا است.
ساخت و ساز در این کشور رونق بسیاری پیدا کرده با توجه به این موضوع می توان گفت تمامی مشاغل مرتبط از بازار کار خوبی برخوردار هستند.

گردشگری که یکی از بزرگترین درآمدهای قبرس شمالی است و جایگاه بسیار خوبی در این کشور دارد. آب و هوای این کشور فرصت هایی را برای تعطیلات در تمام طول سال فراهم می کند. سالانه ۲ ملیون توریست به این کشور می آیند. با توجه به این موضوع ، در این کشور بستر مناسبی برای مشاغل مربوط به حوزه توریست وجود دارد.
بطور مثال از رستوران داری و تمام شغل هایی که در یک رستوران وجود دارد . از هتل داری و تمام شغل های موجود در یک هتل مثل آشپز٬ نگهبان٬ رسپشن و غيره
تمام رشته های ورزشی و تفریحی آبی مثل غریق نجات غواصی و …
همانطور که میدانید این کشور مقصد دانشجویان هست .حدود ۴۰۰۰۰ هزار نفر دانشجو در این کشور مشغول تحصیل هستند .لذا کارهای مرتبط با دانشجویان و دانشگاه می تواند درآمدزا باشد.
در مورد کارهای مربوط به رشته تجربی مثل پزشکی ٬ پرستاری و … مدارک شما باید مورد تایید سازمان یوداک قرار بگیرد.بعد از این مرحله سازمان یوداک با دانشگاه شما وارد مکاتبه میشود و وقتی تاییدیه های مورد نیاز رو کسب کنند مجوز کار صادر می شود اما فقط برای ارگان های خصوص.

قبرس دارای خاک حاصلخیز برای کشاورزی بخصوص در مناطقی نظیر : لفکه ‌‌٬ گوزل یورت ٬کارپاز و … می باشد . برای فعالیت در این زمینه در ابتدا باید ثبت شرکت انجام شود و بعد خرید زمین و راه اندازی شغل مورد نظرتان.

تخصص در هر شاخه ایی از فن می تواند زمینه ی شغلی خوبی را برای هر فردی فراهم کند. اما مهمترین مسئله در کار بجز داشتن تخصص دانستن دانش زبان آن کشور می باشد .

آقایان بعد از سی سال و خانم ها بعد از بیست و پنج سال کار در قبرس میتوانند بازنشسته شوند.

پیام بگذارید